Odblaskowe pierwszaki

 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów 9 listopada 2017 r. zorganizowane zostało spotkanie w ramach akcji „Odblaskowe pierwszaki”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-III.

 

Z tej okazji przybył do nas pan policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach i rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. W czasie spotkania pan policjant zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym i koniecznością noszenia, szczególnie w porze wieczorowej i nocnej, elementów odblaskowych. Dzieciom przybliżone zostały także inne zagrożenia, z którymi mogą spotkać się każdego dnia będąc uczestnikami ruchu drogowego. 

Na koniec każdy pierwszak otrzymał kolorowy odblask i zobowiązał się do noszenia go przy tornistrze, aby być dobrze widocznym na drodze.

Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo zapadnie w pamięci uczniów. Wierzymy, że odtąd zawsze będą nosić elementy odblaskowe, aby stać się odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.